Bayraklı Veteriner Kliniği

Bayraklı Veteriner Kliniği

Bayraklı veteriner kliniği hayvan türleri için sağlıklarından sorumlu olan, hayvan hastaysa tanısını koyan ve tedavisini gerçekleştiren merkezlerdir. İnsanlar için hastane neyse hayvanlar için de veteriner aynı yerdir.

Tanı ve tedavi dışında üremleri, bakımları, yaşamsal faaliyetleri hakkında tıbbi bilgilere sahip olan veterinerler tüm bunlar için eğitim almış ve yasal olarak yetkisi olan kişilerdir. Hayvanların bakılması, beslenmesi, hastalık tanıları ve tedavileri veteriner kliniğinde gerçekleştirilir.

Veterinerin girişinde danışma bölümü olur ve gelen hayvanların kayıtları burada yapılır. Gelen her hayvana ait özel bir dosya vardır. Bu şekilde hayvanların hastalık ve tedavi geçmişleri kayıt altında olur ve yeniden müdahale daha hızlı şekilde edilir.

Veteriner Kliniği En Yakın

Yaşam alanınıza en yakın veterinere gitmek tanı ve tedavi işlemlerinin daha hızlı olması sağlanır. Bayraklı veteriner kliniği evcil hayvanlar, sokak hayvanları, vahşi hayvanlar ve her türlü hayvanın bakılabileceği bir yerdir.

Veterinerde ayrıca hayvanlarınız için alabileceğiniz tasma, mama, mama kabı gibi farklı eşyaları da alabileceğiniz bölüm bulunur. Aldığınız mamaların sağlıklı olduğundan bu şekilde emin olabilirsiniz.

Evcil hayvanların doğduklarından itibaren gerekli olan aşıları vardır. Eğer yetişkin hayvanınızın eksik aşısı varsa veteriner kliniğinde aşı işlemleri gerçekleştirilir. Hayvanın kendine ait bir sağlık karnesi olur ve burada aşıları tamamlandığında kayıtlı olmuş olur. Hayvanların sağlığı için aşıların tam olması oldukça önemlidir.

Veteriner Kliniği Cihazları

Veterinerde hayvanların hastalıkları için tanı koyulabilmesi ve sonrasında tedavilerinin gerçekleştirilmesi için uygun olan cihazlar bulunur. Bayraklı veteriner kliniği bünyesinde çalışan veterinerler alanında uzman olan ve tüm tıbbi cihazları kullanabilen profesyonel kişilerdir.

Kliniğe gelen hayvanların muayenesi gerçekleştirilir ve akciğer, kalp gibi organlarının fonksiyonları incelenir. Kulak ve göz gibi organları için de muayene yapılır. Muayeneden sonra eğer bir hastalık olduğu tanısı konulursa yine klinikte tedavi süreci başlar.

Veteriner kliniklerinde en önemli hususlardan biri tıpkı hastanelerde olduğu gibi hijyendir. Yeni hastalıkların oluşmaması, hayvanlarda olan hastalıkların insanlara bulaşmaması gibi önlemler alınır. Bu şekilde hem hayvanların hem de insanların sağlığı korunmuş olur.

 

Bayraklı Acil Veteriner Origo Hizmetleri

Telefon
WhatsApp
Adres Tarifi
İnstagram